Polski serwer roleplay/ Polish roleplay server

#1
First of all - sorry, this thread is only for polish speaking members of our community, I hope mods won't mind too much :wink: There is plenty of english servers, so I am sure you will find something suitable for yourself if you are looking for one.

Cześć.

Od kilku miesięcy rozwijamy nasz mały projekcik, który bardzo roboczo nazwaliśmy Tajemnicami Europy i chętnie przyjmiemy nowych załogantów.Wymagamy przynajmniej osiemnastu lat i względnie poważnego podejścia do tematu. Doświadczenie w roleplayu mile widziane, ale nie jest konieczne - jesteśmy w stanie bezstresowo zaznajomić kogoś z trybem, o ile - rzecz jasna - rzeczywiście chce się zaangażować i respektować panujące u nas reguły. Fabuła jest wielowątkowa i zmusza do pewnego zaangażowania. Niewiele rzeczy jest podanych na tacy.

Kiedy gramy?
Spotykamy się wieczorami, średnio raz-dwa razy na tydzień. Czasem gramy bardziej narracyjnie, czasem robimy misje proponowane przez grę (ale wciąż z pełnym odgrywaniem i otoczką fabularną). Regularność nie jest wymagana, misje dobieramy pod ilość obecnych osób. Jedna rundka trwa od godziny do kilku. Poza grą, gdy nasza maszyna stoi w doku, można odgrywać także na discordzie.

Jak wygląda rozgrywka?
Na początku kapitan robi krótkie wprowadzenie opowiadając o szczegółach misji. Inżynierowie budzą do życia maszynownie (bawimy się na skrojonym pod serwer statku, więc nie jest to takie proste), wojskowi robią obchód, kucharz przygotowywuje posiłek itd.
Arbitraż nad rozgrywką pełni kapitan-gm, a każdy z graczy ma pulę punktów, którą gdy straci - no cóż, ginie - ale spokojnie, trzeba się postarać. Wszelkie mechaniczne porażki tłumaczymy fabularnie. Spory rozwiązujemy dyskusją lub rzutem kością. Porozumiewamy się pisząc.

Krótko o fabule:
Jest XXIV wiek. Nasza przestarzała łódź cumuje w porcie Nowej Warszawy, we wschodnim sektorze skolonizowanej przed czterdziestoma laty Europy. Nie znaczymy wiele we flocie, ciężko szukać wśród załogantów wybitnych jednostek, jednak każdy chce przeżyć i zarobić, a wbrew pozorom nie Moloch czy mityczny Czerw Kresu stanowią zagrożenie, a konflikty między frakcjami czy niezbadany jeszcze pasożyt, o którym rząd nieudolnie zataja informacje.
Jak dołączyć do załogi?
Wysłać mi zaproszenie na discord ( Hetman#6852 ), napisać kilka słów o sobie czy o swoim doświadczeniu z roleplayem.

And once again, sorry, this is only for polish-speaking users. I assure there is nothing inappropriate above. Have a nice day!
Image
Last edited by Hetman on Thu Jan 17, 2019 12:09 pm, edited 1 time in total.

Re: Polski serwer roleplay/ Polish roleplay server

#2
Hejka. Gram na tym serwerze od kilku miesięcy i muszę przyznać że fabuła jest intrygująca, więc jeśli ktoś ma ochotę poczuć odrobinę klimatu podobnego do Obcego albo Cthulhu, to uważam że warto zajrzeć. Kto wie, może się odnajdziecie. Naprawdę uważam że Barotrauma wiele zyskała, kiedy zacząłem grać w taki zorganizowany sposób.


For the rest of the world: Sorry guys, we actually play the game we talk in polish on this server, Im sure there are lot's of other cool english roleplay servers for you to join.
Plz don't be mad ;-;